KATEGORIA A / A1 / A2 / AM

Pierwsza wyprawka na motocykl po zdaniu prawa jazdy

Termin egzaminu na prawo jazdy „już za rogiem”, a Ty nadal nie jesteś pewien swojej wiedzy i umiejętności? Jeszcze raz przerób aktualne materiały! Nie zapomnij wykonać specjalnego testu on-line. Jeśli nie sprawi Ci trudności to znaczy, że jesteś dobrze przygotowany. Wszystko co niezbędne znajdziesz na naszej stronie https://weztozdaj.pl/. Nie wpadaj w panikę. Odpowiednio posegregowane wiadomości pozwolą Ci szybko nadrobić ewentualne braki. W ramach odpoczynku czy „oderwania się” od ponurych myśli zaplanuj swój pierwszy zakup motocykla!


Motocykl to nie wszystko. Pomyśl o wyprawce!Terenowy bądź ścigacz, do jazdy okazyjnej lub na co dzień – większość przyszłych kierowców ma już upatrzoną wymarzoną maszynę. Od jej nabycia dzieli ich tylko „magiczny” dokument w postaci prawa jazdy. Warto pamiętać, że jazda motocyklem wymaga nabycia odpowiednich dodatków – akcesoriów, które nie tylko usprawnią czy umilą jazdę, ale także zwiększą jej bezpieczeństwo. Na co warto zwrócić szczególną uwagę tworząc checklistę?

  • Komplet dobrych, bezpiecznych ubrań – kask, rękawice, kurtka, spodnie oraz buty. Tylko odpowiednio dobrany zestaw zapewni należytą ochronę i zagwarantuje maksymalne bezpieczeństwo w czasie ewentualnej, nieprzewidzianej sytuacji.
  • Kufer – kufry motocyklowe są ważne, niezależnie od trybu jazdy jaki planujesz. Boczne doskonale sprawdzą się w czasie krótszych bądź dłuższych wycieczek. Kufer centralny natomiast idealnie nadaje się na co dzień, do przewożenia zawartości torby bądź plecaka, a także składowania samego kasku.
  • Gmole – osłony silnika to kolejne rozwiązanie mające wpływ na bezpieczeństwo. Odpowiednio dobrane gmole zabezpieczają silnik, niwelując ryzyko jego uszkodzenia w czasie ewentualnego wypadku. Jest to obowiązkowa pozycja dla osób, które pragną wydłużyć żywotność swojej maszyny.
  • Pokrowiec – jeżeli zamierzasz przechowywać jednoślad poza garażem, pokrowiec wydaje się niezbędny. To on ochroni motocykl przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych.

Na pewno zdajesz sobie sprawę, że istnieje znacznie więcej akcesoriów, których zakup warto rozważyć. Więcej o tym, co przyda Ci się w czasie codziennej bądź weekendowej jazdy przeczytasz w naszych materiałach na stronie https://motor-sklep.pl. Powodzenia na egzaminie! 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz